صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 انتشار پروانه عمومي حق بهره‌برداري از باند فرکانسي 5.9 GHz براي سامانه‌هاي حمل‌ونقل هوشمند در استراليا

 

11 ژانويه 2018- برگرفته از سايت www.computerworld.com.au

مرجع رسانه و ارتباطات استراليا ([1]ACMA) مقرراتي را براي پشتيباني از تحولات نوين سامانه­‌هاي حمل­‌ونقل هوشمند (ITS) منتشر کرده است. اين تحولات در برگيرنده ارتباطات خودرو با خودرو (V2V)، خودرو با فرد (V2P) و خودرو با زير ساخت (V2I) از طريق «ارتباطات برد کوتاه اختصاصي» ياDSRC  مي­‌باشد.

پروانه عمومي جديد منتشر شده توسط ACMA در دسامبر2017 ازDSRC  براي ITS در باند فرکانسي  5.9 GHzبدون نياز به اپراتورهاي تجهيزات خاص، که پروانه­‌هاي اختصاصي بخواهند، پشتيباني مي­‌کند.

اين پروانه اجازه استفاده از اين فناوري در شعاع 70 کيلومتري رصدخانه کيهان‌شناسي راديويي مورچيسون[2] را براي جلوگيري از تداخل در کار آن را نمي­‌دهد.

دربيانيه ACMA آمده است که «ITS توانمندي­‌هاي بالقوه اين فناوري براي کاهش تصادفات حمل­‌ونقل، رهايي از ازدحامات ترافيکي و کاهش آثار زيست محيطي حمل­‌ونقل را در جاده­‌هاي استراليا مدنظر دارد»

در مقاله مشورتي ACMA در سال 2016 براي پيشنهاد معيارهاي هماهنگي جهت تسهيل در معرفي سامانه‌­هاي حمل‌ونقل مشارکتي ([3]C-ITS ) آمده است که: « C-ITS   ­‌مي‌تواند در يک محدوده گسترده­‌اي از کاربردهاي اين فناوري مانند مانيتورينگ و مديريت جريان ترافيک، آرام­‌سازي ازدحامات ترافيکي، پيشنهاد مسيرهاي جايگزين به رانندگان و کاهش آثار زيست محيطي حمل­ونقل استفاده کند»

در بيانيه ديگري از سوي جيمز کامرون رئيس عمليات ACMA آمده است: «انتقال به­‌لحظه اطلاعات بين خودروها، يا بين خودروها و اپراتورهاي شبکه جاده­‌اي از ظرفيت بهيود ايمني جاده­‌اي، کاهش تعداد تصادفات و نجات جان انسانها برخوردار است. از ITS انتظار مي­‌رود که جاده­‌ها را با استفاده از فناوري­هاي ارتباطات، هوشمندتر، ايمن­‌تر و پاک­‌تر (با آلايندگي کمتر خودروها براي محيط زيست) نمايد.

پروانه صادره جديد باعث مي­‌شود که توسعه کاربردهاي عملياتي اين فناوري (به عنوان جديدترين فناوري ارتباطي) تسهيل گردد و استراليا را در رديف کشورهاي بهره­‌مند از ITS قرار دهد».

ASMA مي­گويد تخصيص باند فرکانسي 5.9 GHz براي ITS به معناي قرار گرفتن استراليا را در رديف امريکا و اتحاديه اروپا مي­‌باشد.[1]  Australian Communications and Media Authority (ACMA)

[2]  Murchison Radioastronomy Observatory

[3]  Cooperative-ITS

 

 

 

 

 

1396/10/27

لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است