صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 تلاش مشترک براي استقرار خدمات مبتني بر استاندارد ITS-G5 در جاده‌هاي اروپا تا سال 2019

 

tadalafil generico

acquistare cialis 5 mg xblogs.kompas-xnet.si

20 ژوئن 2017- برگرفته از سايت www.c-roads.eu

کنسرسيوم ارتباطات CAR 2 CAR و جمعيت C-Roads اخيراً يک تفاهم­نامه همکاري نزديک با صنعت خودرو و سازمان­‌ها و اپراتورهاي متولي امور راهها به منظور ايجاد شرايط ارائه خدمات حمل­‌ونقل هوشمند مشارکتي (C-ITS) در جاده­‌هاي اروپا تا سال 2019 امضاء کرده‌­اند.

ارتباطات بي­سيم برد کوتاه از خودرو به خودرو (V2V) و از خودرو به تجهيزات ارتباطي کنار مسير (V2I) بر اساس استاندارد ITS-G5 (که همان استاندارد IEEE 802.11p مي­باشد)، به همراه ارتباطات سلولي در قالب يک ارتباطات ترکيبي (Hybrid Communications)، سنگ بناي اساسي براي رانندگي خودکار و خودروهاي مرتبط به صورت ايمن در آينده محسوب مي­‌شود.

هر دو طرف به طور قوي از توصيه اتحاديه اروپا براي استقرار سامانه­‌هاي C-ITS و بکارگيري ارتباطات برد کوتاه در محدوده فرکانسي 5.9 گيگا هرتز حمايت و پشتيباني مي­‌کنند. بر اساس استراتزي اروپايي C-ITS به شماره COM (2016) 766 که در نوامبر 2016 تصويب شده است،  ارتباطات Hybrid با ترکيب ارتباطات برد کوتاه ITS-G5 و ارتباطات برد بلند سلولي و بر مبناي اصل مکمل‌­سازي ايجاد مي­‌شود.

خدمات C-ITS و قابليت تبادل اطلاعات بين خودروها به عنوان يک پيش­‌شرط براي رانندگي خودکار در جاده­‌هاي اروپا مطرح مي­‌باشد. خودروها نيازمند فهم و پردازش صحيح پيام­هاي ارسالي از سوي ساير خودروها، بدون توجه به شرکت سازنده آنها، و همينظور پيامهاي اپراتورهاي جاده‌­اي هستند تا بهترين پشتيباني را از رانندگان در شرايط خاص ترافيکي داشته باشند. اقدامات و ابتکارات عمل براي تحقق اين نيازمندي از سوي اتحاديه اروپا تسهيل شده است و با پيشرفت صنعت خودروسازي براي توليد خودروهاي مرتبط و بدون راننده از اهميت بيشتري برخوردار خواهد شد.

از ابتداي تأسيس کنسرسيوم CAR 2 CAR در سال 2002، تمرکز فعاليتهاي اين کنسرسيوم بر تدوين استانداردهاي اروپايي براي ارتباطات برد کوتاه بين خودروها و تجهيزات ترافيکي بوده است. به اين منظور محدوده فرکانسي 5.9 گيگاهرتز توسط کنسرسيوم تخصيص يافته است. اعضاي کنسرسيوم تاکنون پروژه­‌هاي تحقيقاتي و همچنين آزمون­‌هاي ميداني متعددي را در ابعاد ملي و اروپايي شروع کرده و مورد حمايت قرار داده‌­اند. به عنوان يک نتيجه اين اقدامات، آمادگي بکارگيري استاندارد ITS-G5 به اثبات رسيده است. اکنون که سامانه­‌ها آماده ورود به مرحله استقرار هستند، کنسرسيوم در حال رايزني و همکاري با توسعه­‌دهندگان تجهيزات زيرساختي جاده­‌ها و معابر شهري است تا در گام نخست يک بازار براي کاربردهاي V2I تضمين گردد.

در سال 2016 جمعيت C-Roads متشکل از مسئولين راهها در کشورهاي اروپايي تشکيل گرديد تا استقرار سامانه­‌هاي C-ITS در جاده­‌هاي اروپا به صورت هماهنگ انجام شود. با توجه به توسعه اقدامات جاري در بخش تجهيزات زيرساختي جاده­‌ها، کنسرسيوم CAR 2 CAR خود را متعهد مي‌­داند که تعامل نزديک با جمعيت C-Roads برقرار نمايد تا مشترکاً به تشويق و ترويج استقرار مؤفقيت­‌آميز سامانه‌­هاي C-ITS در اروپا تا سال 2019 بپردازند.

با امضاء اين تفاهم­نامه، ذينفعان اصلي در اروپا، اقدامات خود را به صورت نزديک‌تر به هم انجام مي­‌دهند و بر تعهد مشترک براي هماهنگ­‌سازي استقرار سامانه­‌هاي C-ITS در سراسر اروپا تأکيد مي­‌کنند.

1396/04/10

لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است