صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 اداره ايمني حمل و نقل بزرگراه هاي آمريکا آزمون هاي فناوري ارتباطات خودرويي را شش ماه ديگر تمديد کرد

 

بنا به تصميم قانون گذاران ايمني خودرو در ايالات متحده آمريکا، آزمايش خودروهايي که با هدف پيشگيري از تصادف، يکديگر را پايش کرده و با هم صحبت مي کنند، شش ماه ديگر، افزون بر تاريخ اوليه خاتمه آن در پايان تابستان 2013، ادامه خواهد يافت.

در برنامه آزمون جاري در شهر آن آربور ميشيگان تقريبا 3000 خودرو با استفاده از يک فناوري مشابه Wi-Fi به نام DSRC بر روي جاده‌هاي عمومي با يکديگر ارتباط برقرار مي‌کنند.

وزارت حمل و نقل آمريکا با استفاده از خودروهايي که توسط هشت خودروساز عمده تدارک ديده شده است اين آزمون را بر عهده گرفته تا در مورد وارد ساختن اين فناوري در خودروهاي توليدي جديد يا انجام پژوهش هاي بيشتر تصميم گيري کند.

وزارت حمل و نقل در بيانيه اي اعلام کرد که تمديد مدت آزمون، برنامه اين نهاد در مورد خودروهاي سبک در انتهاي سال 2013 را تحت تاثير قرار نخواهد داد.

تصميم گيري در مورد خودروهاي سنگين به انتهاي سال 2014 موکول شده است.

اين وزارت اعلام کرده است که آزمونهاي اجرا شده در نيمه اول سال آينده اطلاعات لازم براي اين تصميم گيري را فراهم مي کنند که بر موتورسيکلت ها و ارتباطات ميان خودروهاي سبک و زيرساخت کنار جاده اي تمرکز دارند.

خودروسازان مشارکت­کننده در اين آزمون که شامل فورد، جنرال موتورز، هوندا، هيونداي، مرسدس بنز، نيسان، تويوتا و فولکس واگن هستند، اين فناوري را بطور مشترک از طريق گروهي به نام مشارکت در معيارهاي پيشگيري از برخورد (CAMP[1]) توسعه داده اند.

تمام اين خودروسازان قابليت بهره گيري از DSRC را در خودروهاي آزمايشي وارد کرده اند و آنها را با هشدارهاي سفارشي مانند نور چشمک زن، بوق يا ارتعاش صندلي راننده يا فرمان براي هشدار خطر مجهز کرده اند.

خطر در اينجا مي تواند خودرويي باشد که با سرعت بسوي تقاطعي پيش مي رود که راننده اي در حال عبور از آن است يا خودرويي که با فاصله چند خودرو در جلوي شما ترمز مي کند. هم چنين مي تواند خودرويي باشد که در نقطه کور راننده با سرعت در حال نزديک شدن است. سامانه هاي مبتني بر رادار و دوربين در بسياري از خودروهاي امروزين قادر به آشکارسازي بسياري از اين سناريوها نيستند.[1] Crash Avoidance Metrics Partnership

 

 

 


لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است