صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 آزمون ميداني کاربرد شماره يک پروژه (پرداخت الکترونيکي عوارض تردد خودروها)

 

sertraline and alcohol reddit

sertraline alcohol blog.smartofficecloud.com

يکي از کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي، استفاده از پروتکل DSRC در سامانه­ هاي پرداخت الکترونيکي عوارض تردد خودروها مي­ باشد که بهETC  موسوم است.

کاربرد شماره 1 پروژه در بخش V2I،  به موضوع پياده­سازي ETC مي­ پردازد. طراحي اين کاربرد با قابليت دريافت عوارض تردد خودروها به صورت پويا ( با تعرفه­هاي متغير برحسب زمان سفر) و متناسب با مسافت طي شده در مسيرهاي مورد نظر صورت گرفته است. به عبارت ديگر، بنا به درخواست واحد بهره­ بردار از اين کاربرد، امکان استفاده از داده­ هاي GPS براي محاسبه مبلغ عوارض برمبناي مسافت طي شده وجود داشته و چنانچه بخواهيم عوارض را متناسب با تعرفه­ هاي زماني و مکاني دريافت نمائيم، مبالغ اين تعرفه­ ها از طريق مرکز کنترل و مانيتورينگ سامانه (مرکز CCR) برروي RSUهاي مستقر در کنار مسير به روزرساني مي­ شود تا با تبادل اطلاعات بين اين واحدها و تجهيزات درون خودرويي، مبالغ متعلقه از اعتبار خودروهاي عبوري کسر شود. 

صحت پياده­ سازي اين کاربرد به صورت يکپارچه با کاربرد شماره 3 پروژه (رديابي خودروهاي عبوري و جمع­ آوري داده­ هاي ترافيکي) پس از آزمون­ هاي متعدد آزمايشگاهي و ميداني، در فروردين ماه 92 مورد آزمون نهايي و تأئيد از سوي دستگاه نظارت پروژه قرار گرفته است. در اين کاربرد:

  • RSU با ارسال بسته­ هاي اطلاعاتي خود، OBU خودروهاي عبوري را از ورود به محدوده اخذ عوارض و مبلغ قابل کسر، مطلع مي­ سازد.
  • برمبناي الگوريتم پياده­ سازي شده و با رعايت اصول صحت ­سنجي و امنيت اطلاعات، مبلغ عوارض اعلام شده توسط RSU، از اعتبار OBU کسر مي­ شود.
  • بسته اطلاعاتي ارسالي از سوي OBU حاوي اطلاعات لازم براي ثبت در سوابق مي ­باشد که براي محاسبه مبلغ عوارض بر حسب مسافت پيموده شده نيز مورد استفاده قرار مي­ گيرد.
  • در صورت کسري اعتبار OBU خودروها، الگوريتم محاسبه جريمه و ارسال اطلاعات آن به CCR براي اعمال قانون اجرا مي ­شود.
  • پيام ­هاي سامانه به صورت صوتي و تصويري به اطلاع رانندگان خودروهاي عبوري مي­ رسد.

پياده ­سازي سامانه ETC برمبناي پروتکل DSRC از سابقه نسبتاً طولاني در کشور ژاپن برخودار است. در اين کشور هم ­اينک در بيش از 1600 نقطه بزرگراهي،  تجهيزات کنار جاده ­اي مبتني بر اين پروتکل نصب شده ­اند و بنا به اعلام برخي گزارش ­ها، تاکنون بيش از 30 ميليون خودرو به تجهيزات مربوطه (موسوم به OBU) مجهز شده ­اند که علاوه بر خدمات پرداخت الکترونيکي عوارض، خدمات ايمني تعريف شده و قابل اجرا برروي اين تجهيزات را ارائه مي ­کنند.

در شکل زير نمونه اين تجهيزات که توسط شرکت پاناسونيک عرضه مي ­شود، نشان داده شده است.

در تصاوير زير، نماهايي از اجراي کاربرد پرداخت الکترونيکي عوارض تردد خودروها بر روي يکي از خودروهاي آزمون پروژه نشان داده شده است.

 

 

 

 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است