صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 لزوم تحول در الگوي كسب و كار شركت‌هاي بيمه با توجه به قابليت هاي کاربردي فناوري ارتباطات خودرويي

 

cialis generico

cialis generico prezzo piu basso adventureswithtravisandpresley.com

diflucan

diflucan pris http://diflucabivirknin.website diflucan pris

با پيدايش فناوري ارتباطات خودرويي[1] و معرفي کاربردهاي آن در ارتقاء ايمني حمل ­ونقل زميني از حدود يک دهه قبل در دنيا، همواره اين سئوال بسيار مهم مطرح بوده است که پياده­ سازي اين فناوري چگونه خواهد بود و به چه ترتيب مي­ توان کاربران نهايي و رانندگان خودروها را از مزاياي اين فناوري بهره­ مند نمود؟ پس از بررسي­ هاي فني گستره توسط گروه­ هاي پژوهشي متعدد در کشورهاي مختلف و قطعيت يافتن کارآمدي فناوري مزبور به منظور تبادل پيام ­هاي ايمني بين خودروها و ارائه استاندارد IEEE 802.11p  موسوم به WAVE[2] در سال 2010، تلاش جهاني بر ايجاد شرايط لازم به منظور استقرار اين فناوري و استفاده عملياتي آن از طريق مشارکت دولت­ ها، شرکت­ هاي خودروسازي و عموم سازمان­ هاي ذينفع متمرکز گرديده است. در اين ارتباط تدوين الگوهاي کسب و کار متناسب در بخش­هاي مختلف و ارائه راهکار­هاي تجاري­ سازي محصولات مبتني بر اين فناوري به عنوان يک ضرورت مطرح شده است و هم­ اينک در صدر اهداف پروژه­ ها و برنامه­ هاي سازمان­ هاي ذيربط در اين بخش قرار دارد.

فناوري ارتباطات خودرويي از پيش­ران­ هاي خاص خود برخوردار است. پيش­ران­هايي مانند صنايع خودروسازي که به دنبال مزيت ­هاي رقابتي براي محصولات خود هستند و در تلاشند تا خودروهايي با ضريب ايمني بالاتر نسبت به سايرين توليد کنند و يا صنايع الکترونيک و فناوري اطلاعات که به دنبال ورود بيشتر به صنعت الکترونيک خودرو هستند و ايده ­هايي مانند اينترنت خودروها، را دنبال مي­ کنند. در اين بين، صنعت بيمه نيز يکي از عواملي به حساب مي­آيد که از نقش مؤثري در توسعه کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي برخوردار است. نقش و تأثيرگذاري اين صنعت از آنجايي پررنگ مي­ شود که با يک رويکرد اقتصادي، موجبات ارتقاء فرهنگ عمومي در استفاده از اين فناوري را فراهم کرده و نتايج بلافصلي را در ارتقاء ايمني رانندگي رقم خواهد زد.

گزارش حاضر، صرفاً با هدف زمينه­ سازي ورود به ارزيابي تأثيرات فناوري ارتباطات خودرويي بر آينده خدمات بيمه خودرويي در کشور ارائه شده است. به علت نوپايي فناوري و نبودن تجربه قبلي پيرامون آن در کشور، در اين گزارش عمدتاً مسائل و موضوعات مطرح شده در سطح جهاني مورد اشاره قرار گرفته است، مسائل و موضوعاتي که هر يک مي­ توانند مصاديق خاص خود را در کشور داشته باشند. هرچند الگوي کسب­ وکار بيمه در ايران، به لحاظ قوانين و مقررات داخلي، با تفاوت­ هايي نسبت به شرکت­ هاي بيمه خارجي همراه است، اما از منظر فناوري مي­ تواند کارکردهاي مشترکي داشته باشد و لذا قابليت تحول در آن به خوبي وجود دارد. در اين گزارش، دورنمايي از صنعت بيمه کشورهاي پيشرفته  در بخش خودرويي به اختصار به تصوير کشيده شده است تا مسير بررسي موضوع و تعميم موارد مطروحه در داخل کشور با هدف حرکت به سمت کاهش تلفات و خسارات ناشي از تصادفات خودرويي ترسيم گردد[1] Connected Vehicle Technology

[2] Wireless Access in Vehicular Environments

 

 

 

 

 

 

 ضمایم
 
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است