صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
  راه آينده فناوري ارتباطات خودرويي در کشور (نسخه پيشنهادي)

 

asthma rescue inhaler over the counter

over the counter asthma inhalers

باتوجه به قابليت‌ها و گستره کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي، مي‌توان انتظار داشت که در آينده نه چندان دور با گسترش تجهيز انواع وسايل نقليه شخصي، مسافري و باري به قابليت­‌هاي اين فناوري و ايجاد زيرساخت فناوري ارتباطات خودرويي در شبکه‌هاي راه برون شهري و درون شهري، بتوان از منافع اين فناوري در جهت کاهش تصادفات، روان‌سازي ترافيک، کاهش مصرف سوخت خودروها و حفاظت از محيط زيست بهره برد. از سوي ديگر با تجاري­‌سازي محصولات و خدمات اين فناوري، موجبات کارآفريني و گسترش مشاغل فناورانه مرتبط با آن را در صنعت حمل ­ونقل کشور فراهم نمود.

دستيابي به اهداف فوق‌الذکر نيازمند زمينه‌­سازي و هدايت خردمندانه و آينده­‌نگرانه توسعه اين فناوري در کشور است، به‌ويژه آنکه اين فناوري در دنيا نوپا بوده و امکان پيشگامي و تسلط بر بازارهاي داخلي و منطقه‌اي آن نيز قابل دسترس مي­باشد.

در اين راستا، سند حاضر به عنوان نسخه اوليه سند «راه آينده توسعه فناوري ارتباطات خودرويي در کشور» با هدف پاسخگويي به سئوالات کلان زيربنايي و تعيين راهبردها و اقدامات موردنياز براي توسعه مبتني بر دانش و براساس ظرفيت‌هاي داخلي اين فناوري در کشور تدوين شده است. باتوجه به اينکه در نقشه جامع علمي کشور، فناوري‌هاي اطلاعات و ارتباطات و ايمني حمل‌ونقل، به ترتيب، در سطوح «الف» و «ج» از اولويت‌هاي علم و فناوري کشور منظور شده‌­اند، مي­‌توان سند «راه آينده توسعه فناوري ارتباطات خودرويي در کشور» را ذيل سند بالادستي نقشه جامع علمي کشور در نظر گرفت و آن را زمينه‌ساز تحقق بخشي از اهداف اين نقشه براي توسعه کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي دانست.

در سند حاضر پس از ارائه تعاريف چشم‌انداز ملي توسعه ارتباطات هوشمند خودرويي، پيشران‌‌هاي کلان اين فناوري در کشور بيان شده‌­اند و سپس راهبردهاي کلان ملّي مرتبط با آن معرفي گرديده­‌اند. در بخش بعدي اين سند، اقدامات ملّي و زيربنايي جهت توسعه عالمانه فناوري ارتباطات خودرويي در کشور، در قالب دسته‌بندي زير معرفي شده ­اند:

-      سخت‌­ا‌فزار،

-      نرم‌­افزار،

-      قوانين کلان ارتباطات خودرويي،

-      امن­‌سازي اطلاعات و ارتباطات خودرويي،

-      هماهنگي و ارتباطات بين سازماني،

-      تدوين نقشه راه ملّي حمل­‌ونقل هوشمند ([1]ITS) کشور،

-      مرحله اول توسعه و آزمون ملّي،

-      فضاي فرکانسي و اپراتور ارتباطات خودرويي،

-      تحقيق و توسعه فناوري.

 


[1] Intelligent Transportation Systems

 

 

 

 

1394/03/20
 ضمایم
 
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است