صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 اخذ عوارض از خودروهاي آلاينده‌

 

when to take a pregnancy test calculator based on conception

pregnancy month calculator

levitra generikus

levitra
معاون رئيس جمهور با اشاره به ارائه طرح هواي پاک در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: اين طرح به صورت يک لايحه ظرف دو روز آينده به مجلس پيشنهاد مي‌شود که مجلس منتظر است قانوني روزآمد،‌ قوي،‌ موثر،‌ مبتني بر آخرين اطلاعات فني و نيازهاي روز کشور تصويب کند.
به گزارش ايسنا، معصومه ابتکار در " همايش ميثاق جامعه مدني با مسئولان براي آسمان آبي" افزود: بر اساس تبصره‌اي که چهارشنبه گذشته در هيئت دولت تصويب شد عوارضي که از خودروهاي آلاينده اخذ مي‌شود براي توسعه زير ساخت‌ها، حمل و نقل عمومي، از رده خارج کردن خودروهاي فرسوده و اجراي برنامه‌هاي هواي پاک استفاده خواهد شد.
وي دامه داد: اميدواريم براي اولين بار در هدفمندسازي يارانه‌ها، نگاه به محيط زيست را به عنوان يک نگاه محوري براي حل معضلات کشور داشته باشيم.
ارايه طرح "هواي پاک "به مجلس تا پايان هفته
معاون رئيس جمهور با اشاره به ارائه طرح هواي پاک در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: اين طرح به صورت يک لايحه ظرف دو روز آينده به مجلس پيشنهاد مي‌شود که مجلس منتظر است قانوني روزآمد،‌ قوي،‌ موثر،‌ مبتني بر آخرين اطلاعات فني و نيازهاي روز کشور تصويب کند.
رئيس سازمان محيط زيست با اشاره به اعتراضات جمعيت‌هاي مختلف حامي محيط زيست و حيات وحش که در سالن همايش حضور داشتند اظهار کرد: در عرصه سياسي پس از انتخابات، فضايي به وجود آمده که مردم بتوانند حرف خود را بزنند و بدون ترس از عواقب، انتقادشان را مطرح کنند.
ابتکار ادامه داد: بايد از خدا بخواهيم اين فضاي اعتماد و تدبير به نتيجه منتهي شود و مطمئنم با فضايي که در اين دولت به وجود آمده و بر اساس ميثاقي که در روز اول دولت از کابينه گرفتم و يکي از بندهاي آن ميثاق حفاظت از سرمايه‌هاي طبيعي، انساني و محيط زيست است اعضاي دولت نيز به اين مسئله پايبند باشند.
وي اضافه کرد: براي وفاي به اين ميثاق در عمل مشکلات بسيار زيادي ايجاد شده است که برخي از اين مشکلات به اين دليل است که جامعه مدني قبلا فضايي براي گفتن مسائل خود نداشته است.
معاون رييس جمهور تصريح کرد: در حال حاضر با مشکلات متنوع و بسيار گسترده‌اي در حوزه محيط زيست همچون خشکيدگي تالاب‌هاي هامون، اروميه، بختگان، پريشان، شن‌هاي روان، ‌آلودگي هواي اهواز، آلودگي هواي اراک يا تهران داريم .
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص حل معضل آلودگي هواي شهر تهران نيز اظهار کرد: مشکلات تهران يا با وزش باد حل مي شود يا با رفتن از اين شهر.
ابتکار افزود: اگر بخواهيم از مشکلات تنوع زيستي بگوييم بايد به گوزن زرد اشاره کنيم که با بيماري مياز مواجه شد يا پلنگ‌هايي که هر روز در اثر تصادف، بي فرهنگي و بي توجهي مردمان آن زيستگاه کشته مي‌شوند و يا پارک‌هاي ملي و مناطق حفاظت شده‌اي که عده‌اي بخش‌هايي از آن را بخشيدند.
وي ادامه داد: همچنين مسائلي از جمله مشکلات مربوط به رودخانه‌ها، آلودگي‌ها و بي توجهي‌هايي که در توسعه اتفاق افتاده و امروز ميراث‌دار توسعه ناپايدار هستيم.
معاون رئيس جمهور با اشاره به هنرمندان و دانشگاهياني که در اين همايش حضور داشتند اظهار کرد: اگر بخواهيم محيط زيست حفظ شود اين حرکت بايد از درون فرهيختگان، نهادهاي مدني، جامعه مدني و خود مردم ايجاد شود و اين افراد بايد بخواهند که مسئولين موضوع محيط زيست را در راس تصميم گيري‌هاي خود قرار دهند.
وي در خصوص اقدامات عملي براي کاهش آلودگي هوا و داشتن آسماني آبي که طي چند روز اخير انجام شد اظهار کرد: اولين گام توزيع سوخت استاندارد در سرتاسر شهر اراک بود اما با اين حال وزارت نفت بايد اقدامات بسيار بيشتري انجام دهد چرا که زير ساخت‌هاي اين طرح طي ساليان گذشته از بين رفته است.
وي تاکيد کرد: باوجود همه مشکلات مصمم هستيم که بنزين استاندارد در سرتاسر ايران توزيع شود.

 

(منبع :   دنياي اقتصاد)       
1392/11/06

لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است