صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 مصوبه هيأت محترم دولت در مورد الزام بکارگيري فناوري ارتباطات خودرويي در ناوگان حمل و نقل درون شهري

 

alcohol and sertraline 50 mg

sertraline alcohol nhs

توسعه کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي به همان ميزان، و شايد بيشتر، که به زيرساخت­هاي فني و يکپارچه­ سازي با سامانه­‌هاي حمل­‌ونقل هوشمند (ITS) نيازمند است، لازم دارد که از پشتيباني­‌هاي قانوني و الزامات اجرايي مورد نياز برخوردار باشد. اين مهم در کشورهاي پيشرفته مورد توجه قرار گرفته و هر يک از اين کشورها به نوعي در صدد ايجاد زيرساخت­هاي قانوني مورد نياز براي توسعه اين فناوري برآمده­‌ا‌‌ند. به عنوان مثال پيشنهاد قانون اجباري کردن نصب تجهيزات اين فناوري بر روي خودروهاي جديد در آمريکا هم اينک مراحل خود را براي تصويب سپري مي‌­کند و پيش‌­بيني مي­‌شود که اين قانون در سال 2018 به تصويب برسد.

ما نيز در کشور به طور جدي نيازمند توجه به تدوين الزامات قانوني و رويه­‌هاي اجرايي مورد نياز براي توسعه اين فناوري هستيم. با توجه به ماهيت فناوري ارتباطات خودرويي که دستگاه­‌هاي اجرايي و ذينفعان متعددي، بهره­‌بردار و دست‌­اندرکار آن خواهند بود، ضروري است به طور هماهنگ و دراسناد مرتبط با توسعه صنعت حمل­‌ونقل که از سوي دستگا‌‌ه­هاي مختلف تدوين مي­‌شود، به موضوع ايجاد زمينه‌­هاي بکارگيري اين فناوري در تعامل با ساير سامانه­‌هاي حمل­ونقل پرداخته شود.

خوشبختانه اين رويکرد با نگاه آينده‌­نگرانه در تدوين سند اهداف و سياست­هاي توسعه صنعت خودرو در افق 1404 توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمستان 1392 آغاز شده است. در اين سند بکارگيري فناوري ارتباطات خودرويي به عنوان يکي از سياست­ هاي اين وزارتخانه براي توليد خودرو رقابت­‌پذير معرفي شده است.

اسنادي از اين دست در بخش­هاي مختلف مانند سند معماري حمل‌­ونقل هوشمند ملي در حوزه حمل­‌ونقل لازم هستند تا زمينه­‌هاي توجه به توسعه کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي، و بالاتر از آن، توجه به يکپارچه­‌سازي کابردهاي اين فناوري با ساير سامانه­‌هاي مرتبط فراهم آيد. اما اين اسناد براي توسعه مورد نظر کافي نيستند و ضروري است قوانين و مصوبه­‌هاي لازم­‌الاجرا نيز براي پشتيباني از توسعه کاربردهاي فناوري وجود داشته باشند.

خوشبختانه به پيشنهاد وزارت کشور و آگاهي مسئولين اين وزارتخانه از قابليت­هاي فناوري ارتباطات خودرويي، هيأت محترم وزيران به استناد اصل 134 قانون اساسي ج.ا.ا. در تاريخ 13/08/94 مواردي را مربوط به امور حمل­ ونقل شهري به تصويب رسانيده است يک مورد آن به الزام بکارگيري فناوري CVT در سامانه­‌هاي حمل‌­ونقل شهري مربوط مي­‌باشد. اين مصوبه به شماره 119512/51024 در تاريخ 10/09/94 با امضاء معاون اول محترم رياست جمهور به دستگاه­هاي اجرايي ذي­ربط ابلاغ شده است.

در رديف 5 از جدول مربوط به «سامانه­‌هاي حمل­‌ونقل عمومي در سفرهاي شهري» اين مصوبه، «الزام در بکارگيري فناوري­‌هاي پيشرفته حوزه ارتباطات از جمله ارتباطات خودرويي (CVT) در ناوگان حمل­ونقل درون­‌شهري» آمده است که يک اقدام پشتيبان مهم براي توسعه کاربردهاي فناوري ارتباطات خودرويي محسوب مي‌­شود. تصوير زير جدول فوق­الذکر در صفحه سوم اين مصوبه را نشان مي­ دهد. 

 

1395/02/12
 ضمایم
 
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۵/۲
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است